Άρης: Φιλική νίκη κόντρα στην Καρδίτσα με εκπληκτικό Νότε

2022-09-22T18:22:58+00:00 2022-09-22T18:22:58+00:00.

22/Sep/22 18:22

Ο Άρης χάρη σε ένα εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο κέρδισε σε φιλικό ματς με 81-70 την Καρδίτσα.

Άρης και Καρδίτσα συνεχίζουν την προετοιμασία τους ενόψει της νέας σεζόν και σε μεταξύ τους φιλικό στο “Nick Galis Hall” οι κίτρινοι πήρα τη νίκη με 81-70.

Οι παίκτες του Άρη αν και βρέθηκαν στο -9 στο ημίχρονο (44-35) κατάφεραν με συνολικό επιμέρους σκορ στο δεύτερο μέρος 46-26 και δεχόμενοι μόλις 11 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο να πάρουν τη φιλική νίκη με ανατροπή.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν ο Νότε με 26 πόντους και 4 τρίποντα, ο Νετζήπογλου με 11 πόντους και ο Χάγκινς επίσης που σημείωσε 11 πόντους.

Από την πλευρά της ομάδας του Βαγγέλη Αγγέλου ξεχώρισαν ο Μπέιτμον με 27 πόντους και ο Μπεχάιμ με 14 πόντους και τρία τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 35-44, 56-55, 81-70.

Άρης (Καστρίτης): Χόρκλερ 9 (2), Γκούντγουιν 2, Σανόγκο 3, Τολιόπουλος 6 (1), Σχίζας 4, Καββαδάς 8, Φίλλιος, Νότε 26 (4), Σιδηροηλίας 2, Σιδέρης, Νετζήπογλου 11, Χάγκινς 11 (1).

Καρδίτσα (Αγγέλου): Μπεχάιμ 14 (3), Πριτζέτ 7 (1), Μπέιτμον 27 (2), Αθηναίου 2, Καλαϊτζάκης, Χάντερ 3 (1), Ντελοριέ 8, Τσούκας, Αλεξιάδης, Κώττας 2, Γκάμπροβσεκ 7 (1).