Ράντονιτς: “Πρέπει να βελτιώσουμε πολλά πράγματα, έλειψε ο Ουόλτερς”

2022-10-01T18:21:12+00:00 2022-10-01T19:28:59+00:00.

01/Oct/22 18:21

Για την εικόνα του Παναθηναϊκού και την πρόκριση επί του Κολοσσού Ρόδου στον τελικό του Super Cup μίλησε ο Ντέγιαν Ράντονιτς στην ΕΡΤ.

Ο Παναθηναϊκός μετά από μία σκληρή “μάχη” στη Ρόδο για τον πρώτο ημιτελικό του Super Cup κατάφερε στο τέλος χάρη στην άμυνα του να επιβληθεί και να επικρατήσει με 72-67 παίρνοντας την πρόκριση για τον τελικό της Κυριακής (2/10, 21:00).

Μετά το τέλος του ματς ο προπονητής του τριφυλλιού Ντέγιαν Ράντονιτς μίλησε στην κάμερα της ΕΡΤ και αναφέρθηκε στην εικόνα της ομάδας του, στα πολλά λάθη του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά και στους Μάριους Γκριγκόνις και στον απόντα Νέιτ Ουόλτερς.

Αναλυτικά τι είπε:

“Μπράβο στον Κολοσσό για την προσπάθεια του. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε πολλά λάθη ειδικά στην τρίτη περίοδο και για αυτό έμεινε ανοιχτό το ματς, αλλά στο τέλος κερδίσαμε γιατί κάναμε σωστά κάποια πράγματα. Ο Γκριγκόνις δεν είναι πολύ καιρό μαζί μας και σίγουρα πρέπει να βελτιώσουμε πολλά πράγματα στο παιχνίδι μας. Θέλουμε περισσότερη δουλειά. Μας έλειψε ο Ουόλτερς”

Στην Συνέντευξη Τύπου, πρόσθεσε:

“Ξεκινήσαμε άσχημα τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Με εξαίρεση τα τελευταία δύο λεπτά στο πρώτο μέρος, δεν ήμασταν καλοί. Αμυντικά κάναμε αρκετά λάθη. Στην τελευταία περίοδο ήταν κλειστή, καταφέραμε να κερδίσουμε. Έχουμε όμως πολλά να βελτιώσουμε