Η Τσαρούχα διέκοψε προσωρινά το “Άρης-Λαύριο”

2022-12-04T15:33:37+00:00 2022-12-04T16:38:29+00:00.

04/Dec/22 15:33

Επεισοδιακό ήταν το πρώτο μέρος του αγώνα του Άρη με το Λαύριο στη Θεσσαλονίκη, καθώς διακόπηκε στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Άρης και Λαύριο τέθηκαν αντιμέτωποι στο κατάμεστο “Αλεξάνδρειο”, για την 8η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Basket League, όμως δεν έλειψαν τα ευτράπελα.

Στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης με το σκορ στο 31-26 υπέρ της ομάδας του Γιάννη Καστρίτη, η μία εκ των διαιτητών Βασιλική Τσαρούχα διέκοψε το παιχνίδι, καθώς όπως δήλωσε στη γραμματεία δέχθηκε φτύσιμο στο χέρι της από την εξέδρα.

Οι τρεις διαιτητές του αγώνα αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια, για να συσκεφθούν και να αποφασίσουν τι μέλλει γενέσθαι με τη συνέχεια του ματς.

Η κυρία Τσαρούχα ζήτησε από την ΚΑΕ Άρης και τον κομισάριο του αγώνα να αδειάσει το πέταλο, όμως κάτι τέτοιο κρίθηκε ανέφικτο και εν τέλει, λίγο μετά, οι διαιτητές ότνα και τα πνεύματα ηρέμισαν οι διαιτητές πήραν την απόφαση να επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο και το παιχνίδι συνεχίστηκε χωρίς άλλα παρατράγουδα.