“Κοκορομαχία” Πάπας με Τσιακμιά κι αποβολή (video)

2022-12-11T16:40:01+00:00 2022-12-11T16:49:31+00:00.

11/Dec/22 16:40

Δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό στην “Πυλαία” τα αίματα “άναψαν” με τους Τσιακμά και Πάπας να λογομαχούν και να αποβάλλονται με ντισκαλιφιέ.

Ένταση προκλήθηκε στο φινάλε του αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό στην “Πυλαία”, το οποίο διεξήχθη για την 9η αγωνιστική της Basket League και το πήραν οι Πειραιώτες με 88-68 για το 9/9.

Στο 38ο λεπτό με το σκορ στο 86-67 υπέρ της ομάδας του Γιώργου Μπαρτζώκα, κατά τη διάρκεια επίθεσης των Πειραιωτών ο Τζορτζ Πάπας που μόλις είχε μπει στο παρκέ και ο Νίκος Τσιακμάς λογομάχησαν και κόντεψαν να πιαστούν και στα χέρια με αποτέλεσμα οι διαιτητές να τους αποβάλλουν και τους δύο με ντισκαλιφιέ!

Μάλιστα αυτός ο καβγάς προκάλεσε και ένταση σε όλο το γήπεδο και όπως μετέδωσε ο ρεπόρτερ της ΕΡΤ 3 κατά την αποχώρηση του προς τη φυσούνα ο ομογενής γκαρντ του Ολυμπιακού αντάλλαξε και μερικές κουβέντες με τον κόσμο του ΠΑΟΚ.