Νότε: Ο MVP του Άρη πήρε “εκδίκηση” από τον ΠΑΟΚ για το -22 της “Πυλαίας”! (vids)

2023-01-22T17:17:34+00:00 2023-01-22T17:56:55+00:00.

22/Jan/23 17:17

Ο Τζάνοντ Νότε ήταν ο κορυφαίος παίκτης του Άρη στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ και μίλησε στην ΕΡΤ για την “εκδίκηση” που πήρε η ομάδα του για την ήττα στον πρώτο γύρο.

Ο Άρης αποτέλεσε το μεγάλο νικητή του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης με 77-70 κόντρα στον ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Basket League και τον έπιασε στη βαθμολογία με ρεκόρ 7-6, παρότι δεν κάλυψε το -22 (88-66) του πρώτου γύρου στην “Πυλαία”.

Για την ομάδα του Γιάννη Καστρίτη σπουδαία δουλειά στο τέταρτο δεκάλεπτο έκανε ο Χάγκινς και μέσα στο ζωγραφιστό ο Σανόγκο, αλλά MVP ήταν αναμφισβήτητα ο Νότε.

Ο γκαρντ του Άρη σε 31 λεπτά παρουσίας στο παρκέ είχε 26 πόντους με 6/10 δίποντα, 4/8 τρίποντα και 2/2 βολές, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και μηδέν λάθη σε μία από τις κορυφαίες του εμφανίσεις με τη κίτρινη φανέλα!

Μετά το ματς ο παίκτης των κιτρίνων μίλησε στην ΕΡΤ και αναφέρθηκε στη νίκη της ομάδας του, αλλά και στην “εκδίκηση” που πήρε ο Άρης για το -22 του πρώτου γύρου από το μεγάλο αντίπαλο του.

Οι δηλώσεις του:

“Θέλαμε τη νίκη πάρα πολύ, χάσαμε με μεγάλη διαφορά στον πρώτο γύρο και θέλαμε να πάρουμε την εκδίκησή μας και είμαι χαρούμενος που τα καταφέραμε”.