ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: Με buzzer Γκάι στο +5 οι πράσινοι (videos)

2023-09-29T20:32:06+00:00 2023-09-29T20:35:24+00:00.

29/Sep/23 20:32

Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ ήταν χέρι-χέρι στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο του ημιτελικού του Super Cup 2023.

Αποστολή στην Ρόδο: Βαγγέλης Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Ο δεύτερος χρονικά ημιτελικός ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο.

Οι πράσινοι πήγαν στα αποδυτήρια με +5 (33-38), με τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ συνεχώς.

Ο Κάιλ Γκάι ήταν αυτός που ”έγραψε” το σκορ του ημιχρόνου, με τρίποντο στο… μηδέν από την γωνία.

Ο Ματίας Λεσόρ είχε 15 πόντους-4 ριμπάουντ από πλευράς Παναθηναϊκού και ο Τζαμάνι ΜακΝις 9 για τον ΠΑΟΚ.

Οι δυο αυτοί παίκτες πρωταγωνίστησαν και σε αρκετές εντυπωσιακές φάσεις με εκατέρωθεν καρφώματα.

Ο Κώστας Σλούκας (3 πόντοι με 1/2 σουτ) είχε 6 ασίστ και μάλιστα όλες στη πρώτη περίοδο, την ώρα που ο ΠΑΟΚ είχε 5 μέχρι το 20′.

Στον τελικό (30/9, 20:30) του τουρνουά περιμένει ήδη ο Ολυμπιακός, ο οποίος νωρίτερα κέρδισε το Περιστέρι με 64-84.