Περιστέρι – Ολυμπιακός: Νεύρα ΜακΚίσικ, πέταξε την μπάλα στον διαιτητή και δέχθηκε τεχνική ποινή (video)

2024-03-04T20:26:15+00:00 2024-03-04T20:28:01+00:00.

Nikos Mastrogiannopoulos

04/Mar/24 20:26

Ο Σακίλ ΜακΚίσικ μπήκε στις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτου, χρεώθηκε με επιθετικό φάουλ, νευρίασε και πέταξε την μπάλα πάνω στον διαιτητή Παπαπέτρου, ο οποίος λίγα δευτερόλεπτα μετά τον τιμώρησε με τεχνική ποινή.

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Όπως μπήκε έτσι… βγήκε.

Ο Σακίλ ΜακΚίσικ πέρασε στο παιχνίδι στο 13ο λεπτό του αγώνα με το Περιστέρι, πήρε την μπάλα απ’ τον Λούντζη, όμως αμέσως χρεώθηκε με επιθετικό φάουλ και κάπου εκεί ξεκίνησαν όλα.

Ο άσος του Ολυμπιακού χρεώθηκε με επιθετικό φάουλ πάνω στον Ελάιζα Μήτρου-Λονγκ, εκείνος δεν το παραδέχθηκε, νευριάζοντας μάλιστα με την απόφαση του ενός εκ των διαιτητών της αναμέτρησης.

Λίγα δευτερόλεπτα μετά πέταξε την μπάλα πάνω στον διαιτητή Παπαπέτρου κι εκείνος φυσικά τον τιμώρησε με τεχνική ποινή. Έτσι βγήκε αμέσως όπως μπήκε φτάνοντας τα τέσσερα φάουλ σε 02:53 λεπτά συμμετοχής, με τον Γιώργο Μπαρτζώκα να εκνευρίζεται με την κίνηση του παίκτη του.

Περιστέρι – Ολυμπιακός: Απρόοπτο με Ουόκαπ (video)

Ολυμπιακός εν δράσει στο Περιστέρι: Υποδειγματικός αιφνιδιασμός με τρίποντο για κατάληξη