Περιστέρι – Ολυμπιακός: Ο Σπανούλης αποβλήθηκε με δύο τεχνικές ποινές (video)

2024-03-04T21:04:58+00:00 2024-03-04T21:19:14+00:00.

Nikos Mastrogiannopoulos

04/Mar/24 21:04

Ο Βασίλης Σπανούλης δέχθηκε δεύτερη τεχνική ποινή και αποβλήθηκε από το παιχνίδι, τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη.

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Κι ενώ όλα κυλούσαν ομαλά, το Περιστέρι έμεινε χωρίς προπονητή τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε.

Ο Ολυμπιακός ανέβασε ρυθμούς, πήρε μία διαφορά 20+ πόντων μέσα στο κλειστό του Περιστερίου κι έφυγε με την 17η νίκη του στην Stoiximan Basket League.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ρίξουν τη διαφορά, όμως δεν κατάφεραν και πολλά, μιας που 36 λεπτά πριν το φινάλε το σκορ ήταν στο 78-56.

Στα 04:03 πριν τη λήξη μάλιστα, ο Βασίλης Σπανούλης εκνευρίστηκε με τις αποφάσεις των διαιτητών της αναμέτρησης και αποβλήθηκε με δεύτερη τεχνική ποινή!

Θυμίζουμε ότι ο τεχνικός του Περιστερίου δέχθηκε την πρώτη του τεχνική ποινή στο πρώτο ημίχρονο.