Μπαρτζώκας: Τα… έψαλε στους παίκτες του Ολυμπιακού και έφυγε από τον πάγκο (video)

2024-04-07T14:55:06+00:00 2024-04-07T16:23:14+00:00.

Μάνος Φυρογένης

07/Apr/24 14:55

Δυσαρεστημένος ο Γιώργος Μπαρτζώκας από τα όσα είδε από τους παίκτες του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα κόντρα στο Περιστέρι.

Του Μάνου Φυρογένη/ info@eurohoops.net

Το Περιστέρι πραγματοποίησε ένα τέλειο πρώτο ημίχρονο στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας κόντρα στον Ολυμπιακό (43-52) για τη 2η αγωνιστική του Top-6 ενώ είχε περάσει μπροστά και με δώδεκα πόντους (31-43), στο τέλος όμως λύγισε (91-83). Ο Γιώργος Μπαρτζώκας βέβαια είχε πολλά παράπονα από τους παίκτες του.

Με το φωτεινό πίνακα να δείχνει 4’44” για την ανάπαυλα και το σκορ στο 31-37, ο τεχνικός των Πειραιωτών κάλεσε τάιμ άουτ.

Αφού τα… έψαλε στον Ναζ Μήτρου-Λονγκ για το αντιαθλητικό φάουλ με το οποίο χρεώθηκε και τα έβαλε με τους παίκτες του για την εικόνα τους στα παρκέ και τη διάθεση που δεν δείχνουν στην άμυνα, σηκώθηκε όρθιος και βημάτιζε μπροστά από τον πάγκο του χωρίς να δώσει κάποια οδηγία. Τους άφησε δηλαδή να ηρεμήσουν.

Αυτό βέβαια δεν συνέβη και με τον ίδιο αφού δευτερόλεπτα αργότερα χρεώθηκε με τεχνική ποινή από τους διαιτητές για διαμαρτυρία, ζητώντας φάουλ πάνω στον Γιαννούλη Λαρεντζάκη.

Σε αυτό το πρώτο εικοσάλεπτο, οι “Πρίγκιπες της Δυτικής όχθης” έβαζαν τη μπάλα όπως ήθελαν στο καλάθι των “ερυθρολεύκων”, πηγαίνοντας προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 52-43 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.

Τα υψηλά ποσοστά των Περιστεριωτών σε δίποντα (11/15) και τρίποντα (8/16) τους έβαλαν σε ρόλο οδηγού από το ξεκίνημα του αγώνα και τους διατήρησαν εκεί μέχρι και τις αρχές της τέταρτης περιόδου.

Το Περιστέρι μάλιστα στο 16’57” βρέθηκε και στο +12 (31-43) με το καλάθι του Λοβ.