Ολυμπιακός: “Ντροπή σας, ραντεβού την Τετάρτη στο ΣΕΦ”

2024-06-10T23:15:05+00:00 2024-06-10T23:29:23+00:00.

Μάνος Φυρογένης

10/Jun/24 23:15

Olympiacos - Panathinaikos

Λιτή και περιεκτική ανακοίνωση της ΚΑΕ Ολυμπιακός μετά το τέλος του τρίτου τελικού κόντρα στον Ολυμπιακό.

Τελικός στη Stoximan Basket League δίχως “τρίτο ημίχρονο” δεν υπάρχει. Εντός των τεσσάρων γραμμών ο Παναθηναϊκός μείωσε τη σειρά σε 2-1 στο Game 3 και διατήρησε τις όποιες ελπίδες του για να φέρει… τούμπα την εις βάρος του κατάσταση. Εκτός αυτών όμως η “μάχη” καλά κρατεί.

Λίγα λεπτά μετά το τέλος του αγώνα, η ΚΑΕ Ολυμπιακός εξέδωσε μία λιτή πλην όμως περιεκτική ανακοίνωση με πολλά υπονοούμενα.

Λίγο νωρίτερα ο Γιώργος Μπαρτζώκας είχε κάνει αναφορά στον τρόπο που σφύριξαν οι διαιτητές, αφού δεν επέτρεψαν να παίξει ο Ολυμπιακός με την συνήθη έντασή του στην άμυνα καθώς “φορτωθήκαν οι παίκτες μας με δύο, τρία και τέσσερα φάουλ από νωρίς.”

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Ολυμπιακός

“Ντροπή σας. Ραντεβού την Τετάρτη (12/06) στο ΣΕΦ.”

Ο Παναθηναϊκός κινδυνεύει μέχρι και με τιμωρία της έδρας

Το φύλλο αγώνα του τρίτου τελικού μπορεί μέχρι και να… κάψει τον Παναθηναϊκό λόγω υποτροπής.

Πιο συγκεκριμένα ξέχωρα από μερικά υβριστικά συνθήματα (φέρουν χρηματικό πρόστιμο), οι διαιτητές έχουν γράψει πως 6.04′ πριν το τέλος του αγώνα έγινε ρίψη μικρού αντικειμένου εντός του αγωνιστικού χώρου για το οποίο βγήκε ανακοίνωση και προειδοποίηση από τα μεγάφωνα.

Εκτός των άλλων αναφέρεται και ρίψη νερού προς την πλευρά των διαιτητών όταν πήγαιναν προς τη φυσούνα.

Τα αναγραφόμενα στο φύλλο αγώνα θα εξεταστούν από τη ΔΕΑΒ και τον αθλητικό δικαστή οι οποίοι θα αποφανθούν για την όποια τιμωρία.