Ζντοβτς: “Απρόβλεπτο και ποιοτικό το Ρέθυμνο”

2016-11-04T18:37:21+00:00 2016-11-04T18:37:21+00:00.

04/Nov/16 18:37

Ο προπονητής της ΑΕΚ υπολογίζει τον αντίπαλο του και ας παίζει εντός έδρας.

Η ΑΕΚ φιλοξενεί το Ρέθυμνο (5/11, 5μ.μ.), μία από τις καλύτερες ως τώρα ομάδες στο πρωτάθλημα (ρεκόρ 3-1) και ο Γιούρι Ζντοβτς το εκτιμάει αυτό.

Δείτε τι είπε στο aekbc.gr για την επικείμενη αναμέτρηση:

«Στόχος μας είναι να συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό που είχαμε στα τελευταία ματς. Μπορεί να ηττηθήκαμε στον τελευταίο αγώνα με αντίπαλο την Μπεσίκτας, ωστόσο, το αποτέλεσμα αυτό δεν μας βγάζει εκτός στόχου. Συνεχίζουμε.

Αύριο (5/11) αντιμετωπίζουμε το Ρέθυμνο, μία πολύ καλή ομάδα, απρόβλεπτη, με ποιότητα στο ρόστερ της. Σίγουρα δεν θα είναι εύκολο ματς. Εάν μπούμε από την αρχή δυνατά στο παρκέ και ελέγξουμε το ρυθμό θα κερδίσουμε.

Τέλος, θα ήθελα να πω ότι είμαι ικανοποιημένος, που πριν τον αγώνα θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Νίκου Δημητρίου. Ήταν μεγάλη τιμή για μένα να δουλέψω μαζί του την περασμένη περίοδο».