Σφαιρόπουλος: “Αφιερωμένη στον Χάκετ”

2016-12-11T20:26:02+00:00 2016-12-11T20:32:28+00:00.

11/Dec/16 20:26

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος αφιέρωση τη νίκη του Ολυμπιακού στον Ντάνιελ Χάκετ πριν αναφερθεί στα στοιχεία που οδήγησαν στην εύκολη επικράτηση…

Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος αφιέρωσε τη νίκη του Ολυμπιακού στον Ντάνιελ Χάκετ πριν αναφερθεί στα στοιχεία που οδήγησαν στην εύκολη επικράτηση.

“Πριν ξεκινήσω για το παιχνίδι θέλω να πω πως αυτή τη νίκη την αφιερώνουμε στον Ντάνιελ Χάκετ, όλη η ομάδα που είδε πως τραυματίστηκε. Θα μας λείψει για δύο μήνες. Του αφιερώνουμε τη νίκη, την καλή εμφάνιση και του ευχόμαστε να έρθει και πάλι πίσω γρήγορα κοντά μας. Ήταν ένα παιχνίδι που κυριαρχήσαμε από την αρχή, βάλαμε τους όρους από την πρώτη περίοδο με καλό μπάσκετ, καλή επιθετική παραγωγικότητα. Αμυντικά ήμασταν αρκετά καλοί και ειδικά στην 2η περίοδο όπου δεχθήκαμε μόνο 10 πόντους. Μόνο στην τρίτη περίοδο για 3-4 λεπτά χάσαμε τη συγκέντρωση μας και δεν λειτουργήσαμε καλά.

Πιστέυω πως σε γενικές γραμμές ελέγξαμε το παιχνίδι. Είχαμε παιδιά που είχαν καιρό να παίξουμε και ανταποκρίθηκαν πολύ καλά. Ήταν ένα παιχνίδι πολύ όμορφο για όσους το είδαν. Να ευχηθώ στο Ρέθυμνο καλή συνέχεια και καλή πορεία.”

Βασίλης Τολιόπουλος: “Σοβαροί στο μεγαλύτερο μέρος”

“Ξέραμε ότι το Ρέθυμνο είναι μία αρκετά καλή ομάδα, πολύ αξιόπιστη. Θέλαμε να είμαστε σοβαροί σε όλο το παιχνίδι και τα καταφέραμε στο μεγαλύτερο μέρος. Χαλαρώσαμε λίγο στο τρίτο δεκάλεπτο, χάσαμε τη συγκέντρωση μας, ανακάμψαμε και με την καλή μας άμυνα φέραμε το παιχνίδι εκεί που θέλαμε”.