Βετούλας: “Αγαπώ τον Απόλλωνα, αλλά πλέον Ρέθυμνο με πάθος”

2017-02-04T22:17:05+00:00 2017-02-04T22:18:55+00:00.

John Rammas

04/Feb/17 22:17

Ο Νίκος Βετούλας δε γίνεται να ξεχάσει όλα όσα έχει ζήσει σαν παίκτης και προπονητής στον Απόλλωνα Πάτρας, αλλά εξήγησε πως πλέον σκέφτεται το καλό των Cretan Kings και μόνο, όπως απέδειξε και στην πράξη στο Ρέθυμνο (71-56).

Του Γιάννη Ράμμα/ info@eurohoops.net

“Θεωρώ πως ήταν ένα ιδιαίτερα αγχωτικό παιχνίδι. Ιδιαίτερα στο ξεκίνημα όσον αφορά εμάς. Σίγουρα στο αμυντικό κομμάτι ήμασταν πολύ καλοί και στα δύο ημίχρονα και το αποδεικνύουν οι 56 πόντοι που δεχθήκαμε. Δεν επιτρέψαμε στον Απόλλωνα να βγάλει κάποια σουτ, όντας μία φύσει επιθετική ομάδα. Το ότι κάναμε 10 λάθη στο α’ μέρος κι ήμασταν κοντά στο σκορ έδειχνε πως αν παίζαμε πιο απελευθερωμένα στην επίθεση θα κερδίζαμε εύκολα. Ξεκινήσαμε πολύ καλά το γ’ δεκάλεπτο κι από ‘κει και πέρα η άμυνα κυμάνθηκε στα ίδια επίπεδα, παίρνοντας μία πολύ σημαντική νίκη για την συνέχεια της ομάδας. Ο στόχος είναι το επόμενο παιχνίδι και τι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε” είπε απ’ το “Μελίνα Μερκούρη” στη συνέντευξη Τύπου της 16ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Basket League o 43χρονος προπονητής και κατέληξε:

“Σίγουρα ο Απόλλωνας είναι μία ομάδα που αγαπώ. Θέλω να σωθεί. Από ‘κει και πέρα είμαι σε άλλη ομάδα κι αυτήν θα υποστηρίξω με πάθος”.