Γυμναστικός Λάρισας-Φάρος: Νίκη στο φινάλε κόντρα στην Λουκόιλ Ακάντεμικ

2017-09-10T20:23:51+00:00 2017-09-10T20:23:51+00:00.

10/Sep/17 20:23

Το πρώτο φιλικό του ματς έδωσε σήμερα ο Γυμναστικός Λάρισας-Φάρος κόντρα στην Λουκόιλ Ακάντεμικ την οποία κέρδισε δύσκολα στο τέλος με 67-66.

Οι παίκτες της ελληνικής ομάδας ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με 32-25 χάρη στην πολύ δυνατή τους άμυνα και τις σωστές επιλογές στην επίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λουκόιλ έκανε την δική της αντεπίθεση πλησίασε στο σκορ, πήρε και το προβάδισμα, όμως στο φινάλε οι παίκτες του Γυμναστικού Λάρισας-Φάρου πήραν την νίκη με 67-66.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν οι Παπαμακάριος και Μουράτος οι οποίοι σημείωσαν από 13 πόντους ο καθένας.