2017-09-30T21:57:33+00:00 2017-09-30T22:58:59+00:00.

30/Sep/17 21:57

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε για τον Γυμναστικό Σύλλογο Περιστερίου το ταξίδι του στην Αμαλιάδα, όπου αντιμετώπισε σε φιλική αναμέτρηση τον τοπικό Κόροιβο.

Διαβάστε την ενημέρωση από το Περιστέρι.

“Η ομάδα μας επικράτησε με 82-80 των γηπεδούχων στην παράταση (70-70κ.δ.), αποδεικνύοντας σε ένα ακόμα παιχνίδι, κόντρα σε αντίπαλο από την Α1 κατηγορία, ότι φέτος είναι φτιαγμένη για να πρωταγωνιστήσει και να επιστρέψει εκεί που της αξίζει.

Ο ΓΣΠ ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλα τη διάρκεια του αγώνα, έχοντας αποκτήσει διαφορά επτά πόντων (29-22) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο ο Κόροιβος κατάφερε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, αλλά η ομάδα μας έδειξε χαρακτήρα κι έστω και στο έξτρα πεντάλεπτο πήρε τη νίκη με 82-80.

Μοναδικός απών ήταν ο Ιγκόρ Μιλόσεβιτς που συνεχίζει την αποθεραπεία του για να ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού στον καρπό που τον ταλαιπωρεί.

Δεκάλεπτα: 10-15, 22-29, 44-45, 70-70κ.δ., 80-82π.