Παναθηναϊκός: Έφυγε στο ημίχρονο ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος

2018-06-04T07:11:19+00:00 2018-06-04T11:51:56+00:00.

Giannis Askounis

04/Jun/18 07:11

Ё́ȇ́Ɋϓ - ϋՌЉJϓ / BASKET LEAGUE / PLAY OFF / 1ﲠԅˉʏӠ(֙ԏÑVɁ: ʙӔS ́ʑՄnjS / EUROKINISSI)

Σύμφωνα με το “Sportime”, ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος δεν έμεινε στο ΟΑΚΑ, ώστε να παρακολουθήσει το δεύτερο ημίχρονο του πρώτου τελικού των playoffs της Stoiximan.gr Basket League.

Την Κυριακή (3/6), ο Παναθηναϊκός γνώρισε την ήττα από τον Ολυμπιακό και απώλεσε το πλεονέκτημα της έδρας στη σειρά, η οποία θα κριθεί στις τρεις νίκες. Άλλωστε, οι Πειραιώτες μπορούν πλέον να κατακτήσουν το πρωτάθλημα επικρατώντας αποκλειστικά στο ΣΕΦ αρχής γενομένης από τον αγώνα, που θα γίνει στο ΣΕΦ την Πέμπτη (7/6, 19:00, Cosmote Sport 4).

Στο δεύτερο 10άλεπτο του πρώτου τελικού, οι “πράσινοι” πέτυχαν μόλις έξι πόντους. Απογοήτευσαν συνολικά με την αγωνιστική παρουσία τους μετά την πρώτη περίοδο. Δεν είναι απαραίτητο πως η άσχημη εικόνα σχετίστηκε με την αποχώρηση του Δημήτρη Γιαννακόπουλου, ο οποίος έφυγε από το ΟΑΚΑ στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.