Ήφαιστος Λήμνου: Μεγάλο φιλικό “διπλό” στην Πυλαία!

2018-09-15T20:14:24+00:00 2018-09-15T20:20:58+00:00.

15/Sep/18 20:14

։ˉʏ / Ёϊ - ǖIӔϓ ˇ̍ϕ (֙ԏÑVɁ: MOTION TEAM)

Μία σπουδαία φιλική πέτυχε ο “νέος” τη Basket League, Ήφαιστος Λήμνου με 71-68 κόντρα στον ΠΑΟΚ του Ηλία Παπαθεοδώρου.

Οι παίκτες του Σωτήρη Μανωλόπουλου, από την πρώτη περίοδο έδειξαν πως θα ήταν ανταγωνιστικοί κόντρα στον γηπεδούχοι ΠΑΟΚ και πήγαν μάλιστα προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 38-32, παίζοντας εξαιρετικά στην επίθεση.

Στο δεύτερο μέρος, οι “ασπρόμαυροι” με επιθετικό… ξέσπασμα γύρισαν το ματς και προηγήθηκαν με 55-49, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ηφαίστου, δεχόμενοι μόλις 13 πόντους, πήραν ένα μεγάλο φιλικό διπλό με 71-68 στην Θεσσαλονίκη.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Γόντικας με 14 πόντους και ο Μπράζελτον με 13, ενώ από τον ηττημένο ΠΑΟΚ ξεχώρισαν ο Γκος με 17 πόντους (πρώτος σκόρερ του ματς) και οι Χάτσερ-Τζόουνς με 9 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 32-38, 55-49, 68-71

ΠΑΟΚ (Η. Παπαθεοδώρου): Τζόουνς 9 (1), Χρυσικόπουλος 3 (1), Σχίζας 3 (1), Κόνιαρης, Καρράς 1, Ζάρας 6 (2), Πόουπ 5 (1), Ουίλιαμς 3 (1), Χάτσερ 9, Γκάρετ 9, Γκος 17 (2).

Ήφαιστος Λήμνου (Σ. Μανωλόπουλος): Γκότσερ 10 (2), Μανωλόπουλος 3 (1), Μπρέιζελτον 13 (1), Σμιθ 7 (1), Σταμάτης 5, Διαμαντάκος 1, Χαριτόπουλος 3, Μούρτος 5, Γόντικας 14, Ουίγκινς 10 (2).

Photo Credit: Eurokinissi