Φιλική… ματσάρα στο Περιστέρι με νικητή τον ΠΑΟΚ στην παράταση! (photos)

2018-09-27T20:15:28+00:00 2018-09-27T20:23:50+00:00.

27/Sep/18 20:15

ЅщӔőɠ- Ёϊ / ։ˉʏ (֙ԏÑVɁ: ԁʇӠӁÉS / EUROKINISSI)

Ο ΠΑΟΚ του Ηλία Παπαθεοδώρου κέρδισε στην παράταση το Περιστέρι με 92-90, σε ένα εκπληκτικό φιλικό ματς, όπου τα έσοδα δόθηκαν για καλό σκοπό!

Στο πρώτο ημίχρονο, η νεοφώτιστη ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη ήταν καλύτερη στο παρκέ και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 49-40, παίζοντας πολύ όμορφο μπάσκετ στην επίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το Περιστέρι κατάφερε να αυξήσει την διαφορά του στο τρίτο δεκάλεπτο στο +11 (73-62), όμως ο ΠΑΟΚ με εκπληκτική άμυνα στην τέταρτη περίοδο ισοφάρισε το ματς, χάρη σε τρίποντο του Λίνου Χρυσικόπουλου (83-83) και έστειλε το φιλικό στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο του αγώνα, οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου τελικά πήραν το μεγάλο διπλό, με 92-90 και έχοντας σε μεγάλο βράδυ τον Γιάννη Αθηναίου με 15 πόντους, οι 7 από τους οποίους ήταν στην παράταση!

Εκτός από τον Αθηναίου που με 15 πόντους, ήταν ο κορυφαίος του “Δικεφάλου του Βορρά”, για τους νικητές ξεχώρισε ο Χάτσερ με 14 πόντους, ενώ από το Περιστέρι καλύτεροι ήταν οι Γκρέι και Βασιλόπουλος με 17 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 49-40, 73-62, 83-83, 90-92

Οι πόντοι των ομάδων:

Περιστέρι (Α. Πεδουλάκης): Σκορδίλης 2, Μουράτος 6, Ντάνιελ 16, Βασιλόπουλος 16 (3), Κλαρκ 5 (1), Σίρκο 6, Γκρέι 17 (5), Μπεντίλ 9 (1), Χάροου 13

ΠΑΟΚ (Η. Παπαθεοδώρου): Τζόουνς 10, Μορέιρα 16, Χρυσικόπουλος 9 (1), Κόνιαρης 7 (1), Μαργαρίτης 4, Ζάρας 5 (1), Πόουπ 7 (1), Χάτσερ 14 (2), Αθηναίου 15 (3), Γκάρετ 5

*Τα έσοδα του φιλικού αγώνα στο Περιστέρι, ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον ΠΑΟΚ, δόθηκαν στους πυρόπληκτους της Ανατολικής Αττικής.

Photo Credit: Eurokinissi