Παππάς: Έβαψε “πράσινο” το ντέρμπι με… season high!

2018-11-18T18:53:14+00:00 2018-11-18T18:53:14+00:00.

18/Nov/18 18:53

Ο Νίκος Παππάς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του ντέρμπι της Basket League, ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό και οδήγησε την ομάδα του στην μεγάλη νίκη με 79-70!

Του Στέφανου Τάτσιου/ info@eurohoops.net

Ο έμπειρος έλληνας γκαρντ, μπορεί να μην ξεκίνησε στην πεντάδα και να μπήκε για πρώτη φορά στον αγώνα στο 12ο λεπτό και πολύ γρήγορα, μέσα σε 11-12 περίπου αγωνιστικά λεπτά κατάφερε, να πετύχει 16 πόντους και να κάνει season high στο σκοράρισμα, σε όλες τις διοργανώσεις με την φανέλα του “τριφυλλιού”.

Μάλιστα ο Νίκος Παππάς, ολοκλήρωσε το ντέρμπι όντας πρώτος σκόρερ του αγώνα με 24 πόντους (4/6 δίποντα, 4/8 τρίποντα, 4/5 βολές), ενώ είχε ακόμα 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ και πραγματικά ήταν ο… άνθρωπος του δεύτερου ντέρμπι “αιωνίων” της χρονιάς.

Η προηγούμενη καλύτερη φετινή εμφάνιση στην επίθεση του Νίκου Παππά, ήταν στην εντός έδρας νίκη του Παναθηναϊκού κόντρα στο Λαύριο, όπου είχε πετύχει 15 πόντους.