Ιωνικός: Πρώτη φιλική νίκη κόντρα στο Λαύριο

2019-09-03T19:02:55+00:00 2019-09-03T19:02:55+00:00.

03/Sep/19 19:02

БٔǠБϐύǓǠԇӠόDS ԏՠə͉ʏՠ(֙ԏÑVɁ: ԁʇӠӁÉS / EUROKINISSI)

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε τα φιλικά προετοιμασίας του, ο Ιωνικός κερδίζοντας στην έδρα του το Λαύριο, με 93-78 παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ.

Στο πρώτο μέρος, ο φιλικός αγώνας περισσότερο θύμιζε σημαντικό ματς της Basket League, αφού οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και στο ημίχρονο, ο Ιωνικός πήγε προηγούμενος στα αποδυτήρια με 42-39.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του κόουτς Κουφού έδειξαν ένα εξαιρετικό πρόσωπο στην επίθεση και πετυχαίνοντας 51 πόντους σε 20 λεπτά, απέναντι στο Λαύριο που είχε ακόμα “βαριά” πόδια από την προετοιμασία, πήραν την φιλική νίκη με με 93-78.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μπαρτ με 22 πόντους και τρία τρίποντα, ο Λόρενς με 17 πόντους και τρία τρίποντα και οι Τζόουνς-Σάφτενααρ με 13 πόντους ο καθένας.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 42-39, 65-58, 93-78

Ιωνικός (Κουφός): Μπατής, Λόρενς 17 (3), Μπαρτ 22 (3), Δημάκος 10 (1), Τοπάλι, Σανδραμάνης, Χατζηκυριάκος 2, Στιθ 10 (2), Τζόουνς 13 (2), Γερομιχαλός, Σάφτενααρ 13, Κώττας 6

Photo Credit: ionikosbc.gr