Άρης – ΠΑΟΚ: Το τρίποντο του Σμιθ που έστειλε το ντέρμπι στην παράταση! (video)

2019-09-29T19:12:52+00:00 2019-09-29T19:12:52+00:00.

29/Sep/19 19:12

BASKET LEAGUE / QǓ - Ёϊ (֙ԏÑVɁ: MOTION TEAM)

Τρομερή εξέλιξη είχε στο φινάλε το παιχνίδι του Άρη με τον ΠΑΟΚ στο “Nick Galis Hall”, με τον Άνταμ Σμιθ να στέλνει το ντέρμπι στην παράταση.

Μπορεί ο Άρης, στα τελευταία λεπτά να έδειχνε το φαβορί για την νίκη προηγούμενος με 68-61 και 70-67 στα τελευταία δευτερόλεπτα, του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, όμως ο Άνταμ Σμιθ του ΠΑΟΚ είχε διαφορετική άποψη.

Μετά από 2/2 βολές του Γκετσεβίτσιους, που έδωσαν “αέρα” τριών πόντων στον Άρη με 70-67, ο Κώστας Φλεβαράκης πήρε τάιμ-άουτ και η τελευταία επίθεση βρισκόταν στα χέρια του ΠΑΟΚ. Μετά από καλή κυκλοφορία της μπάλας, αυτή έφτασε στα χέρια του… “καυτού” Αμερικανού, που με ένα μεγάλο τρίποντο, ισοφάρισε σε 70-70 και έστειλε τον αγώνα στην παράταση, αφού οι γηπεδούχοι αστόχησαν στην τελευταία τους επίθεση.