Παναθηναϊκός: Καλύτερο φετινό ημίχρονο οι 64 πόντοι με Ηρακλή! (video)

2019-11-25T18:56:45+00:00 2019-11-25T19:00:33+00:00.

25/Nov/19 18:56

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ σκόραρε κατά ριπάς στο πρώτο ημίχρονο με τον Ηρακλή (64-36) και κατέγραψε season high στην Basket League όσον αφορά απολογισμό 20λέπτου!

Του Κώστα Γιαταγάνα/ info@eurohoops.net

Η ομάδα του Γιώργου Βόβορα είχε 64 πόντους, με 22/37 σουτ (12/19 δίποντα, 10/18 τρίποντα, 10/13 βολές) στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τον Ηρακλή στο ΟΑΚΑ (64-36), που αποτελούν την καλύτερη φετινή επίδοση των νταμπλούχων σε οποιοδήποτε ημίχρονο!

Οι “πράσινοι” ξεπέρασαν έτσι τους 62 πόντους του πρώτου ημιχρόνου του εκτός έδρας αγώνα με το Λαύριο, αποτελώντας έτσι κι αλλιώς την καλύτερη επίθεση, τόσο στο πρωτάθλημα, με 104,1 πόντους, αλλά και στην Ευρωλίγκα, με 85,6!

Για τη μεγάλη παραγωγικότητα… ευθύνεται εν πολλοίς ο Τζίμερ Φρεντέτ, που είχε 4/4 τρίποντα από την πρώτη περίοδο!