Μήτογλου: “Ευχαριστούμε τον κόσμο, σημασία έχει ότι νικήσαμε στο ντέρμπι”

2019-12-08T16:35:45+00:00 2019-12-08T16:35:45+00:00.

08/Dec/19 16:35

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ μετά το νικηφόρο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό για την Ευρωλίγκα επιστρέφει στην Basket League για τον αγώνα με τον Ήφαιστο στο ΟΑΚΑ και ο Ντίνος Μήτογλου αναφέρθηκε τόσο σε όσα έγιναν στο ντέρμπι, αλλά και στην αναμέτρηση με την ομάδα της Λήμνου.

Ο διεθνής φόργουορντ ευχαρίστησε τον κόσμο για τη στήριξή του και επισήμανε πως η νίκη ήταν το σημαντικό κέρδος για τους νταμπλούχους παρά την όχι και τόσο καλή εμφάνιση…

Αναλυτικά τι αναφέρει ο Ντίνος Μήτογλου μέσω του blog του στην ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ ενόψει του αγώνα με τον Ηφαιστο στο ΟΑΚΑ (9/12, 19:00):

Εξαιρετική ατμόσφαιρα, ευχαριστούμε τον κόσμο

Καλησπέρα σας,

Είμαστε χαρούμενοι που καταφέραμε να πάρουμε μια ακόμη νίκη η οποία μας επιτρέπει να ανέβουμε βαθμολογικά στην κανονική περίοδο της Ευρωλίγκας. Ο αγώνας με τον Ολυμπιακό ήταν συναρπαστικός και είναι σημαντικό το ότι καταφέραμε να τον κερδίσουμε στην παράταση. Μπορεί να μην κάναμε το καλύτερό μας παιχνίδι όμως σημασία έχει το αποτέλεσμα.

Εννοείται πως πρέπει να βελτιωθούμε εν όψει της συνέχειας και νομίζω πως μπορούμε να το κάνουμε. Ακολουθεί μια ιδιαίτερα δύσκολη σειρά αγώνων στην Ευρωλίγκα, όπου επιβάλλεται να παρουσιαστούμε καλύτερη εικόνα.

Κάπου εδώ θα ήθελα να σταθώ στον κόσμο μας, ο οποίος γέμισε το ΟΑΚΑ, δημιούργησε μια εξαιρετική ατμόσφαιρα και μας βοήθησε να πάρουμε τη νίκη.

Προς το παρόν μας απασχολεί το ματς πρωταθλήματος με αντίπαλο τον Ήφαιστο. Πρόκειται για μια καλή ομάδα που αποπνέει «υγεία» σε όλους τους τομείς. Στόχος μας είναι να παίξουμε καλά από την αρχή ως το τέλος και να ευχαριστήσουμε τους φιλάθλους μας.