Λάρισα – ΑΕΚ 76-86: Τα highlights του παιχνιδιού! (videos)

2019-12-22T19:24:22+00:00 2019-12-22T20:21:53+00:00.

22/Dec/19 19:24

Μία πολύ εντυπωσιακή φάση είχε το πρώτο ημίχρονο του αγώνα της Λάρισας με την ΑΕΚ για την 12η αγωνιστική της Basket League.

Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο παίζοντας πολύ καλά στην επίθεση και η Λάρισα προσπαθούσε μέσα από την άμυνα της, να κάνει το come back, αλλά τελικά ηττήθηκε με 86-76 μειώνοντας πάντως από το -20 μέχρι και τους 3 πόντους.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν ο Λάνγκφορντ με 28 πόντους, ο Σαντ-Ρος με 11 πόντους και 7 ασίστ και 0 Χρυσικόπουλος με 12 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Με το σκορ στο 41-31 για την “ένωση” οι φιλοξενούμενοι είχαν την επίθεση και ο εντυπωσιακός φέτος Σαντ-Ρος έκανε το drive προσπαθώντας να σκοράρει με λέι απ, όμως μπροστά του ορθώθηκε ο Τζέιβ Φλόιντ της Λάρισας ο οποίος έκανε ένα εντυπωσιακό μπλοκ!