Nίκη για Ρέτζιο και 7ο ματς

2015-06-09T23:45:34+00:00 2015-06-09T23:50:22+00:00.

09/Jun/15 23:45

Ο Ριμάντας Καουκένας είχε 22 πόντους, ο Αντρέα Τσιντσιαρίνι προσέθεσε 20 και επίσης εξασφάλισε τη νίκη της Ρέτζιο Εμίλια με 82-78 επί της Βενέτσια με 2 ελεύθερες βολές στα τελευταία δεύτερα.

Ο Φιλ Γκος είχε 31 πόντους για τους φιλοξενουμένους, μείωσε το προβάδισμα της Ρέτζιο σε 80-78 αλλά δεν μπόρεσε να τελειώσει τη δουλειά και τώρα όλα θα κριθούν στα ημιτελικά της Ιταλίας στο 7ο ματς στη Βενετία. Ήταν ένα πολύ κλειστό ματς, δεν υπήρξε ποτέ διψήφια διαφορά πόντων, αλλά πρέπει να σημειωθεί ότι η Βενέτσια ήταν μονίμως ένα βήμα πίσω μετά την πρώτη περίοδο. Το καλύτερο που μπόρεσε να κάνει ήταν ισοφαρίσει σε 66-66, έξι λεπτά πριν τη λήξη.