Επιβλήθηκαν Ολυμπιακός και Λιμόζ

2014-10-24T23:47:11+00:00 2014-10-25T00:21:02+00:00.

24/Oct/14 23:47

Τόσο οι Έλληνες, όσο και οι πρωταθλητές Γαλλίας υπερασπίστηκαν τον τίτλο τους. Ειδικά, ο Ολυμπιακός θα κρατήσει από αυτή την βραδιά μόνο το θετικό αποτέλεσμα και τίποτα άλλο, αφού το θέαμα ήταν κακό, όπως και η ποιότητα της αναμέτρησης

Τόσο οι Έλληνες, όσο και οι πρωταθλητές Γαλλίας υπερασπίστηκαν τον τίτλο τους. Ειδικά, όμως, οι Ερυθρόλευκοι θα θέλουν να κρατήσουν από αυτή την βραδιά μόνο το θετικό αποτέλεσμα και τίποτα άλλο.

Μετά από ένα πολύ κακό παιχνίδι, ο Ολυμπιακός νίκησε τη Λαμποράλ Κούτσα (63-57). Στα τελευταία πέντε λεπτά το σκορ ήταν 9-5 υπέρ του Ολυμπιακού και αυτό ήταν αρκετό για να έρθει η νίκη. Αμφότερες οι ομάδες βρέθηκαν σε κακή βραδιά, κυρίως στο σουτ με τους γηπεδούχους να έχουν 4/17 τρίποντα και τους οικοδεσπότε 10/35 δίποντα.

Η Λιμόζ πήρε τη πρώτη της νίκη για τη σεζόν κόντρα στη Τσεντεβίτα  (71-60) με τον Νομπέλ Μπονγκού Κολό να δείχνει το δρόμο, με 17 πόντους. Οι οικοδεσπότες πήραν κεφάλι με 24-16 στη πρώτη περίοδο, είχαν για το μεγαλύτερο μέρος του ματς διψήφιο προβάδισμα και ποτέ δεν ένοιωσαν να απειλούνται. Παίζοντας χωρίς τον δίδυμο των τραυματιών Μάρκο Τόμας και Ρόκο Λένι Ούκιτς, η Τσεντεβίτα δεν μπορούσε να κάνει κάτι περισσότερο από το να παλέψει, χωρίς ποτέ να διεκδικήσει με αξιώσεις την νίκη.