Η Νίζνι προσπάθησε, η Εφές κέρδισε

2015-03-19T21:50:14+00:00 2015-03-19T22:10:11+00:00.

Lefteris Moutis

19/Mar/15 21:50

Παίζοντας χωρίς τους Τάρενς Κίνσεϊ και Τρέι Τόμπκινς που βρισκόταν στον πάγκο, αλλά τραυματίας, η Νίζνι Νόβγκοροντ έδειχνε να είναι εύκολη λεία. Οι Ρώσοι δεν παραδόθηκαν για μια ακόμα φορά, αλλά στο τέλος η Αναντολού Εφές πήρε τη νίκη με 79-75.

Πέντε δεύτερα πριν το φινάλε, ο Γκαλ Μέκελ της Νίζνι μείωσε με τρίποντο στους τρεις πόντους (78-75), αλλά δεν μπορούσε να κάνει περισσότερα. Οι γηπεδούχοι είχαν διψήφιο προβάδισμα για το μεγαλύτερο μέρος του δεύτερου ημιχρόνου, αλλά χαλάρωσαν επικίνδυνα στα τελευταία λεπτά. Ο Μίλκο Μπιέλιτσα με 15 πόντους ήταν ο ηγέτης των νικητών και ο Τόμας Ερτέλ με μια γεμάτη στατιστική είχε 8 πόντους, 7 ριμπάουντ και 9 ασίστ. Ο Αρτσιόμ Παραχούσκι πέτυχε 22 πόντους για τους ηττημένους.