Χαρούμενα γενέθλια για Μίλος

2015-03-20T00:05:01+00:00 2015-03-20T00:14:20+00:00.

Lefteris Moutis

20/Mar/15 00:05

Το φαβορί επικράτησε στη Μάλαγα, καθώς η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πήρε μια εύκολη νίκη με 95-77 μετά από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο. Στα γενέθλια του ο Μίλος Τεόντοσιτς πέτυχε 25 πόντους με 5/7 τρίποντα και μοίρασε 8 ασίστ σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι του.

Ο Ντε Κολό είχε 19 πόντους και 6 ασίστ. Ο Σάσα Κάουν είχε επίσης εκπληκτική βραδιά σκοράροντας 16 πόντους με 7/7 σουτ, ενώ είχε και 4 ασίστ καθώς η ΤΣΣΚΑ κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο (48-35) και επιβλήθηκε χωρίς να κινδυνεύσει σοβαρά, ακόμα και στο πρώτο ημίχρονο, μετά το οποίο οι Ρώσοι προηγούνταν 47-42. Ο Φραν Βάσκεθ είχε 14 πόντους για τους γηπεδούχους, όμως για μια ακόμα σεζόν η Ουνικάχα δεν ήταν ικανή να κάνει την έκπληξη στο Top16 απέναντι σε έναν ισχυρό αντίπαλο.