Εκρηξη Μπογκντάνοβιτς, στην κορυφή η Φενέρ

2015-03-20T21:44:39+00:00 2015-03-20T21:51:58+00:00.

Lefteris Moutis

20/Mar/15 21:44

Ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς πέτυχε 25 πόντους και η Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ πήρε τη νίκη με 98-77 σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο

Ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς πέτυχε 25 πόντους και η Φενερμπαχτσέ/Ούλκερ πήρε τη νίκη με 98-77 σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Η Μιλάνο ήταν μέσα στο παιχνίδι για 30 λεπτά, αλλά η τελευταία περίοδος άνηκε στου γηπεδούχους.

Για να είμαστε ακριβείς το σκορ ήταν ισόπαλο στους 61 πόντους στο 29ο λεπτό. Ενα 9-0 σερί της Φενερμπαχτσέ έδωσε αβαντάζ για το 70-61 για τους Τούρκους και αυτό ήταν το τέλος. Οι φιλοξενούμενοι δεν επέστρεψαν ποτέ σε απόσταση βολής, το σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν 33-16 για τους παίκτες του κόουτς Ομπράντοβιτς. Ο Μαρσόν Μπρουκς πέτυχε 21 πόντους, ο Αλεσάντρο Τζεντίλε είχε 19, αλλά δεν μπορούσαν να αλλάξουν τη ροή του αγώνα.