Nίκη για Φενέρμπαχτσε και ΤΟ σουτ!

2015-03-26T21:40:40+00:00 2015-03-26T21:40:03+00:00.

26/Mar/15 21:40

Σε ένα ματς που κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο η Φενέρμπαχτσε/ Ούλκερ πήρε την εύκολη νίκη με 78-63 επί της Μάλαγα και παραμένει πρώτη στον όμιλο της

Σε ένα ματς που κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο η Φενέρμπαχτσε/ Ούλκερ πήρε την εύκολη νίκη με 78-63 επί της Μάλαγα και παραμένει πρώτη στον όμιλο της. Ο Άντριου Γκάουντλοκ με 22 πόντους και ο Νεμάνια Μπιέλιτσα με ένα ακόμα νταμπλ νταμπλ (15 π., 11 ρ.) ήταν οι καλύτεροι των νικητών.

Η Φενέρμπαχτσε προηγήθηκε ακόμα και με 19 πόντους (66-47) στην αρχή της τελευταίας περιόδου, όταν όλα είχαν κριθεί. Η Ουνικάχα έκανε και πάλι ένα καλό ξεκίνημα στο ματς, τελείωσε την πρώτη περίοδο προηγούμενη με 21-19, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει κάτι περισσότερο. Το καλάθι, πάντως, που θα θυμούνται όλοι είναι το μπάζερ μπίτερ του ημιχρόνου από τον Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς που έκανε το σκορ 39-33. Τα μόνα άσχημα νέα για τους γηπεδούχους ήρθαν από τον τραυματισμό του Ρίκι Χίκμαν που θα αξιολογηθεί αύριο.