Κανένα έλεος για Λαμποράλ από Μιλάνο

2015-03-26T23:48:08+00:00 2015-03-26T23:56:57+00:00.

26/Mar/15 23:48

Το Μιλάνο πάλευε για επιβίωση, η Λαμποράλ Κούτσα έχασε τον Ντέιβις Μπέρτανς λόγω τραυματισμοί και οι Ιταλοί πήραν την εύκολη νίκη με 99-85 χάρη στο σόου της τρίτης περίοδου και τον Αλεσάντρο Τζεντίλε

Το Μιλάνο πάλευε για επιβίωση, η Λαμποράλ Κούτσα έχασε τον Ντέιβις Μπέρτανς λόγω τραυματισμοί και οι Ιταλοί πήραν την εύκολη νίκη με 99-85 χάρη στο σόου της τρίτης περίοδου και τον Αλεσάντρο Τζεντίλε.

Οι οικοδεσπότες σκόραραν 35 πόντους σε αυτό το διάστημα, ο Τζεντίλε είχε 26 πόντους στις πρώτες τρεις περιόδους – συνολικά 29 – και οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στο δεύτερο ημίχρονο. Παρότι είχαν πέντε διψήφιους σκόρερ οι Βάσκοι, ουσιαστικά έπαιξαν με οκτώ παίκτες μετά τον τραυματισμό του Μπέρτανς και δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τους Ιταλούς, έστω κι αν ξεκίνησαν το ματς με προβάδισμα 25-20 στην πρώτη περίοδο. Mε αυτή τη νίκη το Μιλάνο κράτησε τις πιθανότητες πρόκρισης της, όντας ένα βήμα πίσω από τις Εφές και Λαμποράλ, ενώ παίζει με τους Τούρκους στην Πόλη την προσεχή εβδομάδα.