“Μπρέικ” για Χίμκι και πέμπτο ματς

2015-05-27T21:03:41+00:00 2015-05-27T21:08:57+00:00.

27/May/15 21:03

Χάρη σε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο η Χίμκι έκανε το “μπρέικ” κόντρα στη Λοκομοτίβ Κούμπαν και η δεύτερη θέση στους τελικούς της VTB θα κριθεί στο πέμπτο ματς

Της Eurohoops team/ info@eutohoops.net

Χάρη σε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο η Χίμκι έκανε το “μπρέικ” κόντρα στη Λοκομοτίβ Κούμπαν και η δεύτερη θέση στους τελικούς της VTB θα κριθεί στο πέμπτο ματς. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν (76-67) παρά την προσπάθεια επιστροφής της Λοκομοτίβ.

Μετά από 20 λεπτά δράσης το σκορ ήταν 50-28 υπέρ των μετέπειτα νικητών, οι οικοδεσπότες μείωσαν στους έξι πόντους στα τελευταία λεπτά, όμως αυτό ήταν το καλύτερο που μπόρεσαν να κάνουν. Ο Μάρκο Πόποβιτς ήταν ο πρώτος σκόρερ της Χίμκι με 16 πόντους, ενώ ο Πέτερι Κοπόνεν σημείωσε κρίσιμα καλάθια και συνολικά είχε 10 πόντους. Ο Ντέρικ Μπράουν σημείωσε 20 πόντους για την “Λόκο” που δεν αποδέχθηκαν αρκετοί.