“Μπρέικ” για Σάσαρι στο Μιλάνο

2015-05-29T22:40:00+00:00 2015-05-29T23:29:04+00:00.

29/May/15 22:40

Οι ημιτελικοί μεταξύ της Αρμάνι Μιλάνο και της Σάσαρι ξεκίνησε με “μπρέικ”! Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν μετά από ένα εξαιρετικό τέταρτο δεκάλεπτο και πήραν τη νίκη με 84-75 μετά από ένα επιμέρους 20-7.

Έξι παίκτες των νικητών είχαν διψήφιο αριθμό πόντων (Σάντερς 17, Σόζα 16, Λόγκαν 14, Ντάισον 12, Λαβάλ 12, Μπρουκς 10) και μόλις τρεις πόντοι προήλθαν από την υπόλοιπη ομάδα. Οι Ντάνιελ Χάκετ και Μαρσόν Μπρουκς είχαν 14 πόντους έκαστος για το Μιλάνο, το οποίο έμοιαζε να έχει τον έλεγχο του αγώνα μετά το πρώτο ημίχρονο, αλλά η Σάσαρι κράτησε το καλύτερο για το τέλος.