Βενέτσια: Εύκολο διπλό με καλό Μάικ Μπράμος!

2020-01-12T21:25:48+00:00 2020-01-12T21:54:43+00:00.

12/Jan/20 21:25

Η Βενέτσια συνεχίζει την δυναμική της πορεία κερδίζοντας και την Τριέστε εκτός έδρας με 81-72 έχοντας σε καλό βράδυ τον Μάικ Μπράμος.

Από το πρώτο μέρος η ομάδα του ομογενή γκαρντ/φόργουορντ ήταν καλύτερη ειδικότερα στην άμυνα και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με 40-31 και κάνοντας επιμέρους σκορ 23-8 στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ανατρέψουν το προβάδισμα της αντιπάλου του Προμηθέα στο EuroCup και βρέθηκαν πίσω στο σκορ ακόμα και με διψήφιες διαφορές, γνωρίζοντας τελικά μία δίκαιη ήττα με 81-72.

Ο Μάικ Μπράμος για την Βενέτσια σε 28 λεπτά συμμετοχής είχε 12 πόντους με 2/6 τρίποντα, 2 ριμπάουντ και 13 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης, ενώ επίσης ξεχώρισαν ο Ουάτ με 15 πόντους, 9 ριμπάουντ και 3 ασίστ και ο Τονούτ με 13 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 23-17, 31-40, 48-61, 72-81