Ίθαν Χαπ: Νέα ΤΡΟΜΕΡΗ εμφάνιση στην… 100άρα της Κρεμόνα!

2020-01-26T19:07:52+00:00 2020-01-26T19:07:52+00:00.

26/Jan/20 19:07

happ

Την 11η φετινή της νίκη στο Ιταλικό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Κρεμόνα χάρη στον Ίθαν Χαπ με 103-92 εντός έδρας απέναντι στην Βίρτους Ρόμα.

Ο αγώνας είχε εκπληκτικό ρυθμό από το πρώτο ημίχρονο και οι γηπεδούχοι πετυχαίνοντας 58 πόντους κατάφεραν να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 58-51.

Στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μείνουν κοντά στο σκορ και πάλι χάρη στην επίθεση τους, μειώνοντας σε 80-75.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο όμως ο Ίθαν Χπα και η… παρέα του “καθάρισαν” σχετικά άνετα την υπόθεση νίκη και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 11-7 με το τελικό 103-92.

Ο δανεικός ψηλός από τον Ολυμπιακό είχε σε 36 λεπτά συμμετοχής 28 πόντους με 14/21 δίποντα, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ και 34 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης συνεχίζοντας τις εκπληκτικές του εμφανίσεις στο ιταλικό πρωτάθλημα!

Τα δεκάλεπτα: 32-22, 58-51, 80-75, 103-92.