Μιλάνο: Επιστροφή στις νίκες με “σούπερ” Σκόλα!

2020-01-26T19:18:45+00:00 2020-01-26T19:18:45+00:00.

26/Jan/20 19:18

Μετά από 4 ήττες σε όλες τις διοργανώσεις η Αρμάνι Μιλάνο κέρδισε εύκολα εκτός έδρας την Τριέστε με 85-67 και ανέβασε το ρεκόρ της στην LegaBasket στο 12-7.

Από το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού η ομάδα του Έτορε Μεσίνα έδειξε συγκεντρωμένη και στις δύο πλευρές του παρκέ και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 41-34.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έκαναν ότι ήθελαν στο παρκέ και με εντυπωσιακό επιμέρους σκορ 25-12 “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη αφού… “εκτόξευσαν” την υπέρ τους διαφορά στο +20 (66-46).

Τελικά η Τριέστε δεν κατάφερε να αντιδράσει και γνώρισε μία απόλυτα δίκαιη και εύκολη ήττα με 85-67 από την Αρμάνι Μιλάνο η οποία επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερα σερί αρνητικά αποτελέσματα.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν ο Λουίς Σκόλα με 20 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Σέρχι με 11 πόντους και 8 ασίστ και ο Σάικς με 12 πόντους και 3 ριμπάουντ.

Πλέον η Αρμάνι Μιλάνο θα αγωνιστεί για την 22η αγωνιστική της Ευρωλίγκα εντός έδρας με αντίπαλο την Μπάγερν Μονάχου (30/1, 22:15).