Κρεμόνα: Σπουδαία νίκη με πρωταγωνιστή ΞΑΝΑ τον Χαπ!

2020-02-02T22:43:20+00:00 2020-02-02T22:43:20+00:00.

02/Feb/20 22:43

happ

Μία μεγάλη νίκη στην έδρα της πανηγύρισε η Κρεμόνα του Ίθαν Χαπ για το ιταλικό πρωτάθλημα κόντρα στην Ρέτζιο Εμίλια με 95-93.

Από το πρώτο μέρος η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες συνεχώς κοντά στο σκορ και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάνε προηγούμενοι στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με την ελάχιστη διαφορά (50-49).

Στο δεύτερο ημίχρονο η ρυθμός του παιχνιδιού δεν έπεσε και φυσικά το ντέρμπι καλά κρατούσε με Κρεμόνα και Ρέτζιο Εμίλια να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ. Τελικά η αστοχία των φιλοξενούμενων στο φινάλε, έκρινε το αποτέλεσμα και οδήγησε στην νίκη την ομάδα του Ίθαν Χαπ με 95-93.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο δανεικός ψηλός από τον Ολυμπιακό που σε 34 λεπτά συμμετοχής είχε 18 πόντους με 8/11 δίποντα, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ μεγάλο ματς έκανε και ο Μάθιους με 19 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 18-36, 49-50, 67-66, 95-93.