Σούπερ Καπ Ιταλίας: Νίκη και… πρόκριση στο Final Four για την Βενέτσια με καλό Μπράμο

2020-09-14T22:06:47+00:00 2020-09-14T22:36:50+00:00.

14/Sep/20 22:06

Την τέταρτη της νίκη στον 3ο όμιλο του Σούπερ Καπ Ιταλίας πανηγύρισε η Βενέτσια του Μάικ Μπράμος με 78-75 κόντρα στην Τρέντο και παράλληλα την πρόκριση της στο Final Four.

Σε εξέλιξη βρίσκεται η δράση του Ιταλικού Σούπερ Καπ και σε παιχνίδι για τον 3ο όμιλο η Βενέτσια κέρδισε δύσκολα στο τέλος την Τρέντο με 78-75 και πλέον με ρεκόρ 4-2 βρίσκεται μόνη πρώτη στην κορυφή, ενώ προκρίθηκε και στο Final Four του θεσμού!

Κορυφαίοι για την Βενέτσια ήταν ο Βατ με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Τονούτ με 13 πόντους, 9 ριμπάουντ και 6 ασίστ και ο Μάικ Μπράμος που σε 26:53 συμμετοχής είχε 10 πόντους με 2/2 δίποντα και 2/6 τρίποντα και 3 ριμπάουντ.

Από την πλευρά της Τρέντο που πλέον έχει ρεκόρ 2-4 προσπάθησαν ο Ουίλιαμς με 22 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο Μπράουν με 17 πόντους, 8 ασίστ και 5 ριμπάουντ.

Στα του αγώνα, το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ανήκε στους Βενετούς που με εξαιρετική άμυνα πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με +14 (45-31) και έδειχναν “αγκαλιά” με την νίκη.

Στην τρίτη περίοδο η Τρέντο αντέδρασε και βελτιώνοντας την παρουσία της και στις δύο πλευρές του παρκέ μείωσε την διαφορά στους 6 πόντους (57-51).

Τελικά η στο φινάλε η κλάση και η ποιότητα των παικτών της Βενέτσια και η αστοχία της Τρέντο έκριναν το ματς και ήρθε το τελικό 78-75.

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 45-31, 57-51, 78-75.