Αρμάνι: Υπέταξε την Βίρτους, ακόμα σκοράρει ο Σιλντς (video)

2021-04-17T22:08:17+00:00 2021-04-18T05:14:00+00:00.

17/Apr/21 22:08

Στην Αρμάνι κατέληξε το ντέρμπι της Ιταλίας κόντρα στην Βίρτους Μπολόνια, μετά το τελικό 94-84, με τον Σιλντς να κάνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πράγματα!

”Ντύθηκε” στα Αρμάνι το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Serie A!

Η Μιλάνο νίκησε με 94-84 την Βίρτους Μπολόνια και έτσι την έβαλε για τα καλά από κάτω στην βαθμολογία με 20-6 έναντι 18-8, την ώρα που πάντα πρώτη (με 2 ματς λιγότερα) είναι η Μπρίντιζι με 19-5.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον πλήρη έλεγχο και έφτασαν ακόμα και στο +14 (53-39) στο ημίχρονο. Η τρίτη περίοδος, όμως, άνηκε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι έκαναν ακόμα και το 83-81, με τον ΛεΝτέι και το… τετράποντο του Σιλντς (στο 87-84) να σφραγίζουν τη νίκη.

Ο τελευταίος μάλιστα ήταν και ΟΛΑ τα λεφτά για την Αρμάνι με 35 πόντους (6/7 δίποντα, 7/9 τρίποντα, 2/2 βολές), ενώ 21 (8 ριμπάουντ) πρόσθεσε ο ΛεΝτέι και 11 ο Ντιλέινι. Για την Μπολόνια, δεν είχαν αντίκτυπο οι 18 του Αλιμπέγκοβιτς και οι 15 των Μπελινέλι/Τεόντοσιτς.

Όλα αυτά λίγες ημέρες μετά τον οδυνηρό αποκλεισμό της Βίρτους από τους τελικούς του EuroCup και πριν το Game 1 των playoffs Ευρωλίγκας της Αρμάνι κόντρα στην Μπάγερν (20/4, 21:45).

Τα δεκάλεπτα: 27-18, 53-39, 70-65, 94-84