Ιταλία: “Καθάρισε” ο Χέινς στην παράταση για Βενέτσια (photo)

2017-12-26T20:17:04+00:00 2017-12-26T20:17:05+00:00.

26/Dec/17 20:17

Στην παράταση πήρε την εντός έδρας νίκη η Βενέτσια απέναντι στην Σάσαρι με 82-80, για την 12η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος!

Στο πρώτο ημίχρονοι οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 36-27.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν καλύτερα ειδικά στην επίθεση και έκαναν το παιχνίδι ντέρμπι. Το φινάλε ήταν δραματικό και με 2/2 βολές ο Μπάμφορθ έστειλε το ματς στην παράταση (69-69).

Στο έξτρα πεντάλεπτο, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε καθόλου και όλα κρίθηκαν στο φινάλε, με τις 2/2 εύστοχες βολές (82-80) του Μαρκίζ Χέινς.

Κορυφαίοι για τους πρωταθλητές ήταν, ο άλλοτε παίκτης του Παναθηναϊκού με 17 πόντους, 7 ασίστ και 4 ριμπάουντ και ο Όρελικ που έκανε double double με 17 πόντους, 10 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 21-10, 36-27, 55-51, 69-69, 82-80 (παράταση)

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της ημέρας.