Μιλάνο: Με καθοριστικό Κουζμίνσκας, “λύγισε” την Κρεμόνα (video)

2018-01-22T22:27:30+00:00 2018-01-22T23:13:40+00:00.

22/Jan/18 22:27

Της Eurohoops Team/ info@eurohoops.net Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Σιμόνε Πιανιτζιάνι να ήταν καλύτερη (48-39) και φαινόταν ότι θα πάρει μία άνετη νίκη, όμως η πραγματικότητα δεν ήταν αυτή. Η Κρεμόνα στο δεύτερο ημίχρονο έβγαλε χαρακτήρα και έπαιξε πολύ καλή άμυνα με αποτέλεσμα να κάνει το ματς ντέρμπι. Τελικά οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν το κάρφωμα του […]

Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Σιμόνε Πιανιτζιάνι να ήταν καλύτερη (48-39) και φαινόταν ότι θα πάρει μία άνετη νίκη, όμως η πραγματικότητα δεν ήταν αυτή.

Η Κρεμόνα στο δεύτερο ημίχρονο έβγαλε χαρακτήρα και έπαιξε πολύ καλή άμυνα με αποτέλεσμα να κάνει το ματς ντέρμπι. Τελικά οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν το κάρφωμα του εξαιρετικού Κουζμίνσκας, 1.4″ πριν την λήξη, για να πάρουν την νίκη με 82-80.

Δείτε την βαθμολογία του ιταλικού πρωταθλήματος!

Ο Λιθουανός πρώτην NBAερ, ήταν ο καλύτερος των νικητών με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ, ενώ είχε για συμπαραστάτη του, τον Πάσκολο με 8 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Από τους ηττημένους, ο παλιός γνώριμος του Ολυμπιακού Τζόνσον-Όντομ σημείωσε 9 πόντους με 1/9 τρίποντα όμως και μάζεψε και 4 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 25-21, 48-39, 69-64, 82-80