Βενέτσια: Πρώτο βήμα πρόκρισης με “σούπερ” Μπράμο! (photo)

2018-05-13T20:56:54+00:00 2018-05-13T20:56:54+00:00.

13/May/18 20:56

Η Βενέτσια κέρδισε στην έδρα της την Κρεμόνα με 87-77 και έκανε το πρώτο βήμα για να προκριθεί στην ημιτελική φάση των playoffs του ιταλικού πρωταθλήματος.

Από το πρώτο μέρος, οι Πρωταθλητές Ιταλίας έδειξαν πως είχαν… όρεξη επιθετικά και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 52-41.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι τα έδωσαν όλα για το break, αλλά ο Μάικ Μπράμος και οι συμπαίκτες του με την άμυνα τους να είναι σε καλό επίπεδο, πήραν την νίκη με 87-77.

Κορυφαίος των νικητών ήταν, ο Πέριτς με 23 πόντους και 7 ριμπάουντ και ο Μάικ Μπράμος που σε 13 λεπτά συμμετοχής, σημείωσε 12 πόντους με 3/6 τρίποντα, μάζεψε 6 ριμπάουντ και μοίρασε 2 ασίστ.

Πλέον η Βενέτσια προηγείται 1-0 στην σειρά και το game 2 θα διεξαχθεί την Τρίτη (15/5) στην έδρα της και το τρίτο ματς της σειράς, θα γίνει στην έδρα της Κρεμόνα στις 17/5.

Τα δεκάλεπτα: 31-20, 52-41, 68-63, 87-77