Μιλάνο: 100άρα στην Ρέτζιο Εμίλια με… “σούπερ” Τζέιμς! (photo)

2018-11-11T18:41:50+00:00 2018-11-11T18:41:50+00:00.

11/Nov/18 18:41

Η Αρμάνι Μιλάνο του Μάικ Τζέιμς, χάρη σε ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο που πραγματοποίησε, κέρδισε στην έδρα της, την Ρέτζιο Εμίλια με 100-75 για το ιταλικό πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και οι φιλοξενούμενοι συνεχώς κοντά στο σκορ, με αποτέλεσμα η Μιλάνο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια να προηγείται με 44-43.

Στο δεύτερο μέρος όμως, οι γηπεδούχοι έπαιξαν εξαιρετική άμυνα και με συνολικό επιμέρους 56-32 (!) πήραν τελικά, μία άνετη νίκη με 100-75 συνεχίζοντας την εξαιρετική φετινή τους πορεία, μέχρι στιγμής.

Κορυφαίος των νικητών ήταν, ο Μάικ Τζέιμς με 21 πόντους και 6/11 τρίποντα, ενώ παράλληλα είχε 3 ασίστ και ι ισάριθμα ριμπάουντ. Επίσης πολύ καλός για την Μιλάνο ήταν και ο Ντέλα Βάλε με 11 πόντους, 4 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 23-15, 44-43, 77-56- 100-75