Μιλάνο: Εντυπωσιακό διπλό με… 100άρα, στα “ρηχά” ο Μάικ Τζέιμς!

2018-12-09T19:12:50+00:00 2018-12-09T19:12:50+00:00.

09/Dec/18 19:12

Η Αρμάνι Μιλάνο, πέτυχε ένα ακόμα μεγάλο διπλό στο ιταλικό πρωτάθλημα, κερδίζοντας την Καντού παρουσιάζοντας εξαιρετικό πρόσωπο με 101-74.

Από το πρώτο ημίχρονο, οι παίκτες του Σιμόνε Πιανιτζάνι έδειξαν καλά δείγματα και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 44-36.

Στο δεύτερο μέρος, η Μιλάνο έπαιξε ακόμα καλύτερη άμυνα και με την επίθεση της, να συνεχίζει να είναι εξαιρετικά “παραγωγική”, τελικά κατάφερε να επιτύχει το πολυπόθητο διπλό με 101-74 και να δείξει πολύ καλά στοιχεία για ένα ακόμα παιχνίδι.

Κορυφαίοι των νικητών, ο Γκουντάϊτις με 19 πόντους και 8 ριμπάουντ και ο Μιντάουγκας Κουζμίνσκας με 20 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Επίσης ο Μάικ Τζέιμς, δεν βρέθηκε σε καλή βραδιά και σε 23 λεπτά συμμετοχής είχε 7 πόντους με 1/5 σουτ, 2 ασίστ και 2 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 18-18, 36-44, 52-64, 74-101