Μιλάνο: Πήρε το “θρίλερ” με double double του… ΤΡΟΜΕΡΟΥ Μάικ Τζείμς!

2018-12-16T19:33:20+00:00 2018-12-16T19:33:20+00:00.

16/Dec/18 19:33

Η Αρμάνι Μιλάνο κέρδισε εκτός έδρας στην παράταση την Σάσαρι με 107-106, χάρη στην εξαιρετική εμφάνιση του Μάικ Τζέιμς.

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα, οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως η Μιλάνο κατάφερε να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια με 45-41.

Στο δεύτερο μέρος, το ντέρμπι καλά… κρατούσε με την Σάσαρι, να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ και τελικά στο φινάλε του αγώνα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν, χάρη σε μεγάλη ανατροπή μέσα από την επίθεση τους, να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση με σκορ 91-91.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, το παιχνίδι ήταν ακόμα πιο… “σκληρό, αλλά οι δύο ομάδες έβρισκαν τον δρόμο προς το καλάθι και τελικά η ποιότητα της Αρμάνι Μιλάνο και η μεγάλη βραδιά των Τζέιμς-Νέντοβιτς, της χάρισε το διπλό με 107-106.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Τζέιμς με 19 πόντους, 15 (!) ασίστ και 2 ριμπάουντ, ενώ εξαιρετικοί ήταν και ο Νέντοβιτς με 21 πόντους και ο Γκουντάϊτις με 16 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Από την Σάσαρι, ασταμάτητος ήταν ο Μπάμφορθ με 32 πόντους και 5/9 τρίποντα, ενώ τρομερό double double έκανε, ο Κούλεϊ με 14 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 18-21, 41-45, 63-68, 91-91, 106-107

Πλέον η Αρμάνι Μιλάνο, προετοιμάζεται για την διπλή αγωνιστική εβδομάδα της Ευρωλίγκας, όπου αρχικά υποδέχεται την Μπάγερν Μονάχου (19/12) και στην συνέχεια (21/12), θα ταξιδέψει στην Αθήνα για το παιχνίδι, με τον Παναθηναϊκό.