Μιλάνο: Χριστούγεννα με… νίκη, αλλά και άστοχο Τζέιμς!

2018-12-25T20:47:47+00:00 2018-12-25T20:47:47+00:00.

25/Dec/18 20:47

Χριστούγεννα με νίκη έκανε η Αρμάνι Μιλάνο, η οποία κέρδισε στην έδρα της την Μπρέσια με 87-75 για την 12η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος.

Από το πρώτο μέρος, οι παίκτες του Σιμόνε Πιανιτζιάνι είχαν το προβάδισμα χάρη στην καλή επιθετική τους λειτουργία και πήγαν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με 46-40.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μιλάνο έπαιξε πολύ καλύτερη άμυνα, επιθετικά συνέχιζε να βρίσκει λύσεις και πέτυχε μία ακόμα νίκη στην LegaBasket με 87-75, απέναντι στην Μπρέσια.

Κορυφαίος των νικητών ήταν, ο Ταρζάφσκι με 23 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ, ενώ πολύ καλοί ήταν ο Τζέρελς με 19 πόντους και 3 ασίστ και ο Τσιντσιαρίνι με 8 πόντους και 6 ασίστ.

Επίσης ο Μάικ Τζέιμς, 16 λεπτά συμμετοχής είχε 3 πόντους με 1/4 τρίποντα και 0/2 δίποντα, 6 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 28-22, 46-40, 63-56, 87-75