Ο clutch Μπράμος “σκότωσε” την Μιλάνο! (VIDEO)

2019-03-17T19:04:43+00:00 2019-03-17T19:21:48+00:00.

17/Mar/19 19:04

Ένα τεράστιο διπλό στο Μιλάνο, κόντρα στην Αρμάνι του Μάικ Τζέιμς πανηγύρισε η Βενέτσια του Μάικ Μπράμος με 87-86, σε έναν αγώνα “θρίλερ”.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Μιλάνο παίζοντας όμορφο μπάσκετ και τον Μάικ Τζέιμς να μοιράζει ασίστ, πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 47-41.

Στην τρίτη περίοδο όμως, η Βενέτσια αντέδρασε και με επιμέρους σκορ 23-14 πήρε εκείνη το προβάδισμα με 64-61 και έδειξε ικανή, να πάρει το μεγάλο διπλό. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι “ξύπνησαν” και προηγήθηκαν ακόμα και με 86-77, όμως ο Μάικ Μπράμος και οι συμπαίκτες του με 10-0 σερί και τον Έλληνα γκαρντ/φόργουορντ να πετυχαίνει το νικητήριο καλάθι στα 10′ δευτερόλεπτα πριν το τέλος, πήραν το ματς με 87-86.

Ο Μπράμος σε 30 λεπτά είχε 12 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ πολύ καλοί για την Βενέτσια ήταν ο Βάτ με 22 πόντους και 2 ασίστ και ο Τονούτ με 20 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Από την Μιλάνο, ξεχώρισε ο Ταρζέφσκι με 15 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ ο Μάικ Τζέιμς είχε 8 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 29-20, 47-41, 61-64, 86-87

Πλέον η Μιλάνο, προετοιμάζεται για την τελευταία “διαβολοβδομάδα” της Ευρωλίγκας, έχοντας καθοριστικά ματς κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης (εκτός έδρας) και τον Παναθηναϊκό (εντός).