Μιλάνο: “Συνήθισε” στις… ήττες και λύγισε από την Μπρέσια!

2019-04-20T22:33:23+00:00 2019-04-20T22:57:32+00:00.

20/Apr/19 22:33

Μία ακόμα ήττα την φετινή χρονιά, υπέστη η Αρμάνι Μιλάνο του Σιμόνε Πιανιτζιάνι αυτή την φορά από την Μπρέσια με 92-86 στην παράταση.

Από το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι “εκμεταλλεύτηκαν” τις απουσίες των Τζέιμς-Τζέρελς από το Μιλάνο και προηγήθηκαν στην ανάπαυλα, με 38-33.

Στο δεύτερο μέρος, η εικόνα του ματς δεν άλλαξε ιδιαίτερα με την Μιλάνο να είναι πίσω στο σκορ, αλλά να μην έχει χάσει επαφή με το σκορ. Στο 38ο λεπτό, η Μπρέσια ήταν αγκαλιά με την νίκη όντας μπροστά με 76-69, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν με 7-0 σερί και με 2/2 βολές του Νάναλι, έστειλαν το ματς στην παράταση με σκορ 76-76.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, η δύναμη της έδρας και η επιθετική λειτουργία της Μπρέσια, της χάρισαν τελικά την νίκη με 92-86.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μος με 27 πόντους και 4 ριμπάουντ και ο Αμπάς με 23 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Ενώ από την Μιλάνο ξεχώρισε, ο Νάναλι με 25 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 13-17, 38-33, 60-56, 76-76, 92-86