Αρμάνι Μιλάνο: Άνετη νίκη με “καυτό” Ρολ και απολαυστικούς Σκόλα και Σέρχι!

2019-10-06T13:43:32+00:00 2019-10-06T13:43:32+00:00.

06/Oct/19 13:43

Sergio RodriguezrDe Longhi Treviso Basket - A | X Armani Exchange Olimpia MilanorLegabasket Serie A 2019/20rTreviso, 26/09/2019rFoto MarcoBrondi // CIAMILLO-CASTORIA

Η Αρμάνι Μιλάνο πανηγύρισε την πρώτη της εντός έδρας νίκη στην LegaBasket, κερδίζοντας εντός έδρας με 88-73 την Τριέστε, έχοντας σε μεγάλη μέρα την τριάδα των Ρολ, Σκόλα και Ροντρίγκεθ.

Από το πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Έτορε Μεσίνα έδειξε πολύ καλό πρόσωπο και στις δύο πλευρές του παρκέ και αυτό είχε ως αποτέλεσμα, να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια η Μιλάνο με 44-28.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε ιδιαίτερα κάτι, αφού οι γηπεδούχοι διατηρούσαν με μεγάλη άνεση μία διψήφια διαφορά και παρότι η Τριέστε μείωσε 5 λεπτά πριν το φινάλε, σε 75-66 με επιμέρους σκορ 18-10, στο τέταρτο δεκάλεπτο, τελικά η Μιλάνο πανηγύρισε την δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα, με 88-73.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Ρολ με 22 πόντους (4/7 τρίποντα, 3/3 δίποντα), 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Λουίς Σκόλα με 13 πόντους (5/7 δίποντα), 7 ριμπάουντ και 7 ασίστ και ο Σέρχι Ροντρίγκεθ με 15 πόντους και 7 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 23-14, 44-28, 65-48, 88-73

Πλέον οι παίκτες του Έτορε Μεσίνα, ετοιμάζονται για την εντός έδρας αναμέτρηση με την Ζαλγκίρις Κάουνας (11/10, 21:45), στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκα.