Αρμάνι: Κακή εμφάνιση και ήττα στη Μπολόνια

2019-11-17T20:47:15+00:00 2019-11-17T20:55:47+00:00.

17/Nov/19 20:47

Η Αρμάνι Μιλάνο παρουσίασε πολύ κακό πρόσωπο στη Μπολόνια και γνώρισε την ήττα από την Φορτιτούντο.

Από την αρχή του αγώνα οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο, με την διαφορά να έχει φτάσει στους 20 πόντους στην 3η περίοδο (57-36, 24’). Η Αρμάνι στην συνέχεια μάζεψε την διαφορά, όμως δεν μπόρεσε να κάνει την ολική ανατροπή, γνωρίζοντας την ήττα με 85-80.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Ετόρε Μεσίνα υποχώρησε στο 5-4 μετά και την 9η αγωνιστική στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Χένρι Σιμς με 17 πόντους και 11 ριμπόυντ, ενώ για την Αρμάνι ο Νέντοβιτς είχε 23.

Η Αρμάνι στην “διαβολοβδομάδα” που ακολουθεί έχει να αντιμετωπίσει τις Μακάμπι (19/11) και Εφές (21/11) στο Μιλάνο

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 45-31, 61-51, 85-80

Βίρτους Μπολόνια: Νίκησε στην παράταση και παρέμεινε αήττητη

Η Βίρτους Μπολόνια χρειάστηκε το έξτρα πεντάλεπτο για να πάρει τη νίκη απέναντι στην Τριέστε (85-89). Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Τζόρτζεβιτς παρέμεινε αήττητη με 9/9.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση μετά από 2/2 βολές του Τεόντοσιτς, με την Βίρτους να είναι ανώτερη στον εξτρά χρόνο και να παίρνει τη νίκη.

Ο Μίλος Τεόντοσιτς είχε… μεγάλα κέφια, με τον Σέρβο γκάρντ να σημειώνει 24 πόντους, με 3 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ενώ ο Βίνς Χάντερ πρόσθεσ 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 48-35, 60-55, 72-72, 85-89 (παράταση)